تبلیغات
بابک سیستم - خرابکاری سه مخرب

به وبلاگ بابك سیستم خوش آمدید. هدف از ساخت این وبلاگ آموزش رایگان مباحث كامپیوتر به تمام ایرانیان در سراسر دنیاست. برای یادگیری بهتر و ساده تر، مطالب به زبان محاوره ای نوشته شده است. تمامی مطالب موجود در این وبلاگ دست نوشته های خود بوده و از منابع دیگری تهیه و استفاده نشده است و كپی برداری بدون ذكر منبع از مطالب شرعاً اشكال داشته و قانوناً پیگیری خواهد شد.

        

لوگوی وبلاگ

جستجونظر سنجی

کدامیک از مطالب سایت بیشتر مورد توجه شماست؟


خبرنامه

برای آگاهی از تغییرات وبلاگ و آپدیت شدن آن ایمیل خود را وارد کنید .

خرابکاری سه مخرب

مرتبط با : آخرین اخبار كامپیوتر ,


سه نرم‌افزار مخرب به عنوان جدیدترین تهدیدها و شایع‌ترین ابزار حملات رایانه‌ای در هفته گذشته معرفی شدند:

بنابر گزارش مركز امنیتی پاندا، یك ابزار هك با نام YTFakeCreator، تروژان PHilto.A و نیز كرم رایانه‌ای MSNBot.D در روزهای اخیر (سپتامبر 2008) شده‌اند مشكلات بسیاری را برای كاربران خانگی و كاركنان متصل به شبكه‌های سازمانی ایجاد كنند. بر اساس این گزارش YTFakeCreator، یك نرم‌افزار مخرب است كه به خرابكاران اینترنتی امكان می‌دهد با قراردادن فیلم‌های آلوده در وب‌سایت مشهور YouTube و تحریك كاربران به مشاهده این فیلم‌ها، انواع كدهای مخرب را در رایانه آنها تزریق كنند. برخی از نامه‌های الكترونیك كه حاوی لینك‌های اینترنتی به این فیلم‌ها هستند نیز می‌توانند به عنوان ابزاری برای فعال شدن این بدافزار محسوب می‌شوند. كاربران با كلیك بر روی صفحه نمایش فیلم، پیغامی را دریافت می‌كنند كه فیلم مورد نظر آنها وقتی پخش خواهد شد كه یك یا چند ابزار كمكی در سیستم وجود داشته باشد و سپس به آنها پیشنهاد داده می‌شود كه با كلیك بر روی یك لینك، این ابزار را به شكل رایگان دریافت كنند. در صورت موافقت كاربر با این مسئله YTFakeCreator، براحتی و توسط خود وی در رایانه نصب می‌شود.

طبق بررسی‌های موجود نرم‌افزار YTFakeCreator، كاملاً قابل سفارشی‌سازی است و حتی خرابكاران غیرحرفه ای نیز می‌توانند با ایجاد حساب‌ها، پروفایل ها، فضاهای شخصی، اطلاعات خاص، تصاویر و حتی فیلم های غیرواقعی و سپس با قراردادن هر نوع كد مخرب در آن ها،‌ موجب انتشار وسیع آلودگی شوند. چندی پیش انتشار فیلم‌های غیر اخلاقی یكی از هنرپیشه‌های مشهور آمریكا، از طریق نامه‌های الكترونیك موجب پراكندگی گسترده كدهای مخرب در اینترنت گردید. در روزهای اخیر آلودگی نسخه جدید فیلم‌های این هنرپیشه به تروژان PHilto.A ، مجدداً مشكلات فراوانی را برای كاربران ناآگاه و كنجكاو اینترنت ایجاد كرده است. این تروژان با یك كلیك ساده بر روی لینك اجرایی فیلم و از طریق نفوذ فایلی با نام‌های تصادفی، در رایانه‌ها فعال می‌شود. این تروژان قادر به انتشار خودكار نیست و برای گسترش حملات تخریبی خود به عملكرد كاربران نیاز دارد.

و اما كرم رایانه‌ای MSNBot.D، معمولاً از طریق نرم‌افزارهای چت و برنامه‌های تبادل پیام فوری منتشر می‌شود و هدف اصلی آن، سرقت اطلاعات محرمانه‌ای مانند نام‌های كاربری، رمزهای عبور؛ آدرس‌های الكترونیكی یا پستی و ... و نیز استفاده غیرقانونی از آنهاست. این كرم رایانه‌ای فایلی را در رایانه آلوده ایجاد می‌كند كه كاملاً شبیه به فایل اجرایی نرم‌افزار MSNMessenger است. با اجرای این فایل به جای فایل اصلی، اتصال جداگانه‌ای از سیستم به اینترنت ایجاد می‌شود و در این صورت MSNBot.D با كنترل این پورت، منتظر اطلاعات حساس و ارزشمند در حال تبادل می‌ماند تا آنها را سرقت كرده و به منتشر كننده خود ارسال كند.

ایجاد یك كپی از این ویروس در آدرس C:windows و تغییر رجیستری سیستم‌عامل به منظور تداوم عملكرد تخریبی در هر بار راه‌اندازی سیستم از مشخصات این كد مخرب محسوب می‌شود. MSNBot.D به منظور گسترش آلودگی، برای كلیه آدرس‌های الكترونیك كه در هنگام چت كاربران سرقت و جمع‌آوری كرده، نامه‌های آلوده ارسال می‌كند.

منبع: www.pandasoftware.com


[ نویسنده : بابک سیستم ] [ نظرات و سوالات شما [] ][ لینک ثابت ] [ بالای صفحه ]

صفحات 

This Template Designed by Babak.M Copyright © 2009 BABAK SYSTEM