تبلیغات
بابک سیستم - حفره امنیتی در Mozila Firefox

به وبلاگ بابك سیستم خوش آمدید. هدف از ساخت این وبلاگ آموزش رایگان مباحث كامپیوتر به تمام ایرانیان در سراسر دنیاست. برای یادگیری بهتر و ساده تر، مطالب به زبان محاوره ای نوشته شده است. تمامی مطالب موجود در این وبلاگ دست نوشته های خود بوده و از منابع دیگری تهیه و استفاده نشده است و كپی برداری بدون ذكر منبع از مطالب شرعاً اشكال داشته و قانوناً پیگیری خواهد شد.

        

لوگوی وبلاگ

جستجونظر سنجی

کدامیک از مطالب سایت بیشتر مورد توجه شماست؟


خبرنامه

برای آگاهی از تغییرات وبلاگ و آپدیت شدن آن ایمیل خود را وارد کنید .

حفره امنیتی در Mozila Firefox

مرتبط با : آخرین اخبار كامپیوتر ,


محققین امنیتی برای یافتن اولین حفره امنیتی موجود در سومین نسخه مرورگر فایرفاکس، لازم نبود زمان زیادی صرف كنند: فقط 5 ساعت! 

تنها پس از گذشت پنج ساعت از عرضه عمومی این مرورگر، اولین نقطه آسیب‌پذیر آن که مربوط به امکان اجرای از راه دور کدها می‌شود، گزارش شد. شرکت امنیتی Tipping Point اعلام کرد که به فاصله کوتاهی پس از عرضه عمومی فایرفاکس3 گزارشی از بخش سرویس Zero Day Initiative (ایراداتی که برای اولین بار مشاهده می‌شوند) خود واصل نمود. این شرکت هنوز جزئیات حفرۀ کشف شده و نام محقق آن را اعلام نکرده و قرار است این اطلاعات تا هنگام آماده شدن وصله، محرمانه باقی بمانند. این ایراد در زمرۀ «ایرادات بحرانی» دسته‌بندی شده و به فرد مهاجم اجازه می‌دهد تا یک کد آلوده را از راه دور بر روی دستگاه مجهز به این نرم‌افزار اجرا نماید. بنا به گزارش Tipping Point گزارش این ماجرا به موزیلا ارسال شده و برنامه‌نویسان این بنیاد درحال حاضر در حال بررسی مشکل و تهیه وصله‌ای جهت برطرف نمودن ایراد می‌باشند.

منبع: www.tippingpoint.com

 


[ نویسنده : بابک سیستم ] [ نظرات و سوالات شما [] ][ لینک ثابت ] [ بالای صفحه ]

صفحات 

This Template Designed by Babak.M Copyright © 2009 BABAK SYSTEM