تبلیغات
بابک سیستم - نحوه ساخت دو فولدر هم نام در یك محل

به وبلاگ بابك سیستم خوش آمدید. هدف از ساخت این وبلاگ آموزش رایگان مباحث كامپیوتر به تمام ایرانیان در سراسر دنیاست. برای یادگیری بهتر و ساده تر، مطالب به زبان محاوره ای نوشته شده است. تمامی مطالب موجود در این وبلاگ دست نوشته های خود بوده و از منابع دیگری تهیه و استفاده نشده است و كپی برداری بدون ذكر منبع از مطالب شرعاً اشكال داشته و قانوناً پیگیری خواهد شد.

        

لوگوی وبلاگ

جستجونظر سنجی

کدامیک از مطالب سایت بیشتر مورد توجه شماست؟


خبرنامه

برای آگاهی از تغییرات وبلاگ و آپدیت شدن آن ایمیل خود را وارد کنید .

نحوه ساخت دو فولدر هم نام در یك محل

مرتبط با : آموزشهای مختلف كامپیوتر ,


حتماً می دونید که در داخل محیط ویندوز و یک محیط خاص مثل درایوهای هارددیسك، دسکتاپ و یا پوشه My Documents نمی شه دو پوشه (Folder) با یك اسم ساخت. چرا که از نظر منطقی و آدرس دهی در داخل ویندوز این کار شدنی نیست. ولی من قصد دارم ترفندی ساده رو به شما معرفی کنم که با استفاده از اون میتونید در یک محل دو فولدر با یک اسم کاملأ یکسان بسازید.

روش: از طریق My Computer به محلی که قصد دارید دو فولدر با یك اسم بسازید برید. مثلاً درایو D:

با راست کلیک و انتخاب New > Folder فولدر جدیدی بسازید و اسم اون رو مثلاً Persian Gulf بگذارید. همونطور که می بینید در این اسم بین دو كلمه Persian و Gulf یک فاصله توسط Space زده شده. حالا دوباره فولدر جدیدی بسازید و اسم اون رو ایندفعه به صورت زیر قرار بدین:

كلمه Persian رو تایپ کنید بعد کلید Alt رو گرفته و عدد 255 رو وارد کنید. (از کلیدهای سمت راست کیبورد برای وارد كردن اعداد استفاده کنید) می بینین که یک فاصله بعد از Persian تایپ می شه. حالا كلمه Gulf رو وارد کنید.

حالا با اتمام این کار شما دو فولدر با یك اسم دارید که ظاهرأ اسم یکسانی دارن ولی داخل کاراکترهای وارد شده برای اسم اونها تفاوت باطنی وجود داره.

(Persian Gulf) خلیج همیشه فارس


[ نویسنده : بابک سیستم ] [ نظرات و سوالات شما [] ][ لینک ثابت ] [ بالای صفحه ]

صفحات 

This Template Designed by Babak.M Copyright © 2009 BABAK SYSTEM