تبلیغات
بابک سیستم - شرلوك هولمز - بیدار

به وبلاگ بابك سیستم خوش آمدید. هدف از ساخت این وبلاگ آموزش رایگان مباحث كامپیوتر به تمام ایرانیان در سراسر دنیاست. برای یادگیری بهتر و ساده تر، مطالب به زبان محاوره ای نوشته شده است. تمامی مطالب موجود در این وبلاگ دست نوشته های خود بوده و از منابع دیگری تهیه و استفاده نشده است و كپی برداری بدون ذكر منبع از مطالب شرعاً اشكال داشته و قانوناً پیگیری خواهد شد.

        

لوگوی وبلاگ

جستجونظر سنجی

کدامیک از مطالب سایت بیشتر مورد توجه شماست؟


خبرنامه

برای آگاهی از تغییرات وبلاگ و آپدیت شدن آن ایمیل خود را وارد کنید .

شرلوك هولمز - بیدار

مرتبط با : معرفی و شرح بازیها ,


شرلوك هولمز - بیدار

مقدمه

شرلوک هولمز این شخصیت محبوب داستانهای جنایی بازهم در یک بازی کامپیوتری حضور پیدا کرده. تحقیقات این کاراگاه توانا در زمینه مفقود شدن یک کارگر خارجی مقیم لندن، منجر به کشف یک سری از جنایتهای سازمان یافته می شه که با انگیزه های خرافی یک فرقه مذهبی صورت می گرفته.

مثل همیشه هولمز از همراهی و مصاحبت دکتر واتسون برخورداره. شما با همراهی این دو و در طول تحقیقات با بیش از شصت شخصیت روبرو می شید و صدها سرنخ و شیء یافته شده رو باید به دقت مورد بررسی قرار بدین تا بتونین معماهای بازی رو حل کنین. محیط های مختلف طراحی شده برای بازی بسیار واقعی به نظر می رسن و فضای قرن نوزدهم رو به خوبی تداعی می کنن.

در این بازی سه بعدی، فضای جدیدی رو نسبت به دیگر بازیهای سبک فکری تجربه می کنین. برای طراحی این بازی از دو تکنولوژی استفاده شده. یکی WARP که این امکان رو به شما می ده تا در فضاهای از پیش طراحی شده حرکت کنین و دیگری محیط سه بعدی که امکان کنترل شخصیت و در عین حال نظاره گر بودن بر محیط بازی رو در اختیار شما قرار می ده. به همین دلیل آزادی عمل در این بازی بسیار زیاده. حسن ترکیب این دو روش ایجاد تنوع در سناریو، تعامل با افراد بیشتر و واقعی تر شدن فضاهاست. ضمن اینکه معماهای طرح شده در فضای سه بعدی که از قوانین فیزیک پیروی می کنن ملموس تر به نظر می رسن. مثل استفاده از سنگینی اجسام برای فعال ساختن برخی مکانیزم ها.

در این بازی روش و شخصیت هولمز به درستی شبیه سازی شده. روشی که برای حل معماهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته دقیقاً مطابق با سبک خاص هولمز در حل معماست. جستجوی بخشهای مختلف، بررسی سرنخ های بدست اومده، استفاده از ذره بین برای پیدا کردن کوچکترین سرنخ ها و... همه و همه بیانگر این موضوع هستن. در واقع این حس بررسی، استنتاج و استفاده از منطق شرلوک هولمزه که اون رو محبوب ساخته و در این جا، بازیکن با بهره گیری از این سه تواناییه که می تونه تحقیقات خودش رو دنبال کنه.

داستان بازی

در شماره 221 b خیابان بیکر، یکی دیگه از روزهای عادی لندن آغاز شده. مه صبحگاهی حتی در ظهر و شب هم به چشم می خوره. شرلوک هلمز از وضعیت فعلی خودش راضی نیست چرا که مدت زیادیه روی پرونده ای که شایسته ذکاوت و توانائیش باشه کار نکرده. اما رسیدن دکتر واتسون و خبر جنایت، این وضعیت یکنواخت و کسل کننده رو تغییر می ده.

بعد از رسیدن هولمز و دستیارش به محل جنایت، هولمز اولین سرنخهای یک واقعه عجیب رو کشف می کنه که حاکی از آدم رباییه. پرونده های مشابهی هم به پلیس گزارش شده که این باعث می شه هولمز درباره تردیدش اطمینان حاصل کنه. شکی نیست که فقط یک سازماندهی منسجم توانایی برنامه ریزی و اجرای این جرائم رو داره. اما دلیل و انگیزه اصلی این مجرمان مشخص نیست چون تشابه یا ارتباطی بین افراد مفقود شده وجود نداره.

تحقیقات و کشف سرنخهای بعدی این واقعیت را روشن می کنه که در پشت این سازمان اسرار آمیز جنایتکار، یک فرقه عجیب مذهبی با عقاید خرافی قرار داره.

در این بازی شما علاوه بر شهر لندن دیگر شهرهای اروپا رو هم تجربه می کنید و شاهد زیبایی های خاصی در محیط بازی هستین.

این بازی شما رو به تعقیب ماجرایی دعوت می کنه که در اون برای اولین بار با اسرار خرافه پرستان آشنا شده و شما در جنگ بین منطق و خرافات حضور پیدا می کنین. جنگ بین هولمز و این فرقه تداعی کننده نبرد بین خرد و منطق و افکار غیر عادی و توهم آوره و دو عالم کاملاً متفاوت به تصویر کشیده شده. جائیکه شما در طول انجام تحقیقاتتون شاهد دیوانگیها و خشونتهای بسیاری هستین تا اینکه در نهایت پرده از اسرار این راز بر میدارید.

سخت افزار مورد نیاز برای اجرای بازی شرلوک هلمز (بیدار)

CPU: AMD 1200 or Intel 1700 256m Cache

VGA: 128m nVIDIA or ATI

Ram: 256m DDR or DDR2

HDD:1.6 GB Free Space


[ نویسنده : بابک سیستم ] [ نظرات و سوالات شما [] ][ لینک ثابت ] [ بالای صفحه ]

صفحات 

This Template Designed by Babak.M Copyright © 2009 BABAK SYSTEM