تبلیغات
بابک سیستم - راهنمای خرید هارددیسك ( HDD)

به وبلاگ بابك سیستم خوش آمدید. هدف از ساخت این وبلاگ آموزش رایگان مباحث كامپیوتر به تمام ایرانیان در سراسر دنیاست. برای یادگیری بهتر و ساده تر، مطالب به زبان محاوره ای نوشته شده است. تمامی مطالب موجود در این وبلاگ دست نوشته های خود بوده و از منابع دیگری تهیه و استفاده نشده است و كپی برداری بدون ذكر منبع از مطالب شرعاً اشكال داشته و قانوناً پیگیری خواهد شد.

        

لوگوی وبلاگ

جستجونظر سنجی

کدامیک از مطالب سایت بیشتر مورد توجه شماست؟


خبرنامه

برای آگاهی از تغییرات وبلاگ و آپدیت شدن آن ایمیل خود را وارد کنید .

راهنمای خرید هارددیسك ( HDD)

مرتبط با : راهنمای خرید انواع سخت افزار ,


اطلاعات و مشخصات زیر شما رو راهنمایی می كنه تا بتونید هارددیسك مورد نظرتون رو خریداری كنین:

سرعت چرخش: دقت كنین که سرعت چرخش صفحه ای که اطلاعات روی اون ذخیره می شه، تأثیر زیادی روی سرعت انتقال اطلاعات داره. البته در حال حاضر هارد دیسکهایی با سرعت چرخش 7200 دور در دقیقه در بازار به فراوانی یافت می شن که از کارایی مناسبی هم برخوردارن. پس توجه كنین که هارد دیسک انتخابیتون از سرعت 7200 دور و یا بیشتر برخوردار باشه.

ظرفیت: مقدار فضایی که برای ذخیره اطلاعات در نظر گرفته می شه از ویژگیهای خیلی مهم برای خرید هارد دیسک هست که باید بر اساس نیاز و کاربرد شما انتخاب بشه تا با مشکلات کمبود فضا مواجه نشید. البته در چند سال اخیر با افزایش ظرفیت هارد دیسک ها و کاهش قیمت اونها، حجم برنامه ها و نرم افزارهای کاربردی ارائه شده توسط شركتهای تولید کنندشون هم به مراتب افزایش پیدا كرده که این امر نیاز به هارد دیسک هایی با ظرفیت بالا رو طلب می كنه.

بافر: در کنار همه پارامترهایی که در بالا براتون توضیح دادم، مقدار بافر مورد استفاده در هارد دیسک از اهمیت زیادی برخورداره. مقدار حافظه داخلی هارد دیسک (Buffer)، مثل حافظه داخلی پردازنده مرکزی و درایوهای نوری تأثیر خیلی زیادی در کارایی اون داره و باعث ارتقاء عملکرد هارد دیسک در مواردی که نیاز به انتقال اطلاعات بالایی وجود داره، خواهد شد.

نوع رابط: از موارد حائز اهمیت دیگه ای که باید مورد توجه قرار بگیره نوع ارتباط بین هارد دیسک و مادربورد هست که برای افزایش کارایی تأثیر ببسزایی داره. در حال حاضر رابط SATA از مقبولیت بیشتری چه از نظر سرعت انتقال اطلاعات و چه از نظر قیمت برخورداره. البته توجه كنین که سه نوع رابط SATA در حال حاضر موجود هست که با نام های SATA1 و SATA2 و SATA3  مشخص می شن. نوع دوم نسبت به نوع اول و نوع سوم نسبت به نوع دوم به علت سرعت انتقال اطلاعات بالاتر، از ارجعیت بیشتری برخوردار هستن.

بهترین مارک: ( از نظر طول عمر و کارایی، گارانتی قابل اعتماد، معتبر بودن مارک ) بهترین مارک رو به شرح زیر رتبه بندی می کنم:

رتبه اول: Maxtor رتبه دوم: Western رتبه سوم: Seagate


[ نویسنده : بابک سیستم ] [ نظرات و سوالات شما [] ][ لینک ثابت ] [ بالای صفحه ]

صفحات 

This Template Designed by Babak.M Copyright © 2009 BABAK SYSTEM