تبلیغات
بابک سیستم - راهنمای خرید درایو نوری ( Optic Drive )

به وبلاگ بابك سیستم خوش آمدید. هدف از ساخت این وبلاگ آموزش رایگان مباحث كامپیوتر به تمام ایرانیان در سراسر دنیاست. برای یادگیری بهتر و ساده تر، مطالب به زبان محاوره ای نوشته شده است. تمامی مطالب موجود در این وبلاگ دست نوشته های خود بوده و از منابع دیگری تهیه و استفاده نشده است و كپی برداری بدون ذكر منبع از مطالب شرعاً اشكال داشته و قانوناً پیگیری خواهد شد.

        

لوگوی وبلاگ

جستجونظر سنجی

کدامیک از مطالب سایت بیشتر مورد توجه شماست؟


خبرنامه

برای آگاهی از تغییرات وبلاگ و آپدیت شدن آن ایمیل خود را وارد کنید .

راهنمای خرید درایو نوری ( Optic Drive )

مرتبط با : راهنمای خرید انواع سخت افزار ,


اطلاعات و مشخصات زیر شما رو راهنمایی می كنه تا بتونید درایو نوری ( Optic Drive ) مورد نظرتون رو خریداری كنین:

نوع درایو و رابط آن: اگه از مادربوردی استفاده می کنین که از پورت ساتا ( SATA ) پشتیبانی می کنه، سعی کنین حتماً درایوی رو تهیه کنین که به وسیله کابل ساتا به مادربوردتون وصل می شه. چرا که سرعت انتقال اطلاعات در تکنولوژی ساتا بسیار بالاتر از تکنولوژی IDE هست. البته هنوز درایوهای ساتا ساپورت زیادی وارد بازار ایران نشدند ولی غیر قابل دسترس هم نیستن. شرکت سریر (مرکز خدمات و گارانتی شرکتهای Plextor و Suzuki در ایران) DVD رایترهای ساتا ساپورتی رو به بازار عرضه کرده که از کیفیت قابل ملاحظه و در خور ستایشی هم برخوردارن.

حافظه داخلی: این مقدار حافظه تأثیر زیادی در کارایی دستگاه داره و سرعت انتقال اطلاعات درایو رو به حد چشمگیری افزایش می ده.

حداکثر سرعت خواندن: یکی از مهمترین ویژگیهایی که برای خرید درایو نوری مورد ارزیابی قرار می گیره، حداکثر سرعت خوندن اطلاعات از روی دیسک نوری هست. البته این سرعت خوندن به عوامل زیادی بستگی داره که می شه به خوندن اطلاعات از روی DVD یا CD و... اشاره کرد که باعث تفاوت در سرعت خوندن می شه.

حداکثر سرعت ضبط اطلاعات: این خصوصیت هم از اهمیت بسیار زیادی برخورداره با این تفاوت که در اینجا ملاک سرعت ضبط اطلاعات هست. البته در اینجا هم بر اساس اینکه ضبط اطلاعات به روی DVD یا CD انجام می شه، سرعت های مختلفی ارائه می شه.

میانگین زمان دستیابی: توجه کنین که مقدار زمان دستیابی درایو نوری به اطلاعات از اهمیت ویژه ای برخورداره و همچنین تأثیر بسزایی در کارایی و سرعت عمل درایو خواهد داشت. البته این مقدار زمان در درایوهای نوری مختلف به دلیل وظیفه متفاوت اونها فرق داره و باید درایوهای نوری هم نوع رو مورد مقایسه قرار بدین تا بهترین رو انتخاب کنین.

بهترین مارک: ( از نظر طول عمر و کارایی، گارانتی قابل اعتماد، معتبر بودن مارک ) بهترین مارک رو به شرح زیر رتبه بندی می کنم: 

رتبه اول: Plextor رتبه دوم: SONY رتبه سوم: Suzuki


[ نویسنده : بابک سیستم ] [ نظرات و سوالات شما [] ][ لینک ثابت ] [ بالای صفحه ]

صفحات 

This Template Designed by Babak.M Copyright © 2009 BABAK SYSTEM