تبلیغات
بابک سیستم - خاموش کردن کامپیوتر در یک زمان معین

به وبلاگ بابك سیستم خوش آمدید. هدف از ساخت این وبلاگ آموزش رایگان مباحث كامپیوتر به تمام ایرانیان در سراسر دنیاست. برای یادگیری بهتر و ساده تر، مطالب به زبان محاوره ای نوشته شده است. تمامی مطالب موجود در این وبلاگ دست نوشته های خود بوده و از منابع دیگری تهیه و استفاده نشده است و كپی برداری بدون ذكر منبع از مطالب شرعاً اشكال داشته و قانوناً پیگیری خواهد شد.

        

لوگوی وبلاگ

جستجونظر سنجی

کدامیک از مطالب سایت بیشتر مورد توجه شماست؟


خبرنامه

برای آگاهی از تغییرات وبلاگ و آپدیت شدن آن ایمیل خود را وارد کنید .

خاموش کردن کامپیوتر در یک زمان معین

مرتبط با : آموزشهای مختلف كامپیوتر ,


اگه یادتون باشد چند وقت پیش بود که  ویروسی به جان کامپیوترهای دنیا افتاد که هیچ کاری با فایلها نداشت. فقط تنها کاری که انجام می داد این بود که به محض فعال شدن، کامپیوتر شما رو در عرض 30 ثانیه خاموش می کرد. شکل کار بدین صورت بود که پنجره ای باز می شد و ثانیه شماری، خاموش شدن ویندوز رو هشدار می داد. جالبه بدونین این پنجره، یکی از پنجره های کاملاً معمولی در ویندوز هست و هیچ ارتباطی با ویروس مورد نظر نداره. به بیان دیگه خاموش شدن کامپیوتر، از طریق یک دستور داخلی مخفی در درون ویندوز صورت می گرفت. حتی خود شما هم می تونین سیستمتون رو به حالتی تنظیم کنین که به فرض بعد از یک ساعت به شکل خودکار خاموش بشه. برای این کار راه های مختلفی مثل استفاده از نرم افزارهای متفرقه وجود داره، اما ویندوز XP هم امکان این کار رو به شکلی مخفی داراست. در این مطلب شما نحوه ی واکنش سریع برای خنثی کردن موقت این ویروس رو یاد خواهید گرفت:

از منوی Start وارد Run شده و عبارت Shutdown –s –t TIME رو وارد کنین. دقت داشته باشین که به جای عبارت TIME زمان دلخواهی که می خواهین سیستم پس از اون خاموش بشه رو بر حسب ثانیه وارد کنین. مثلاً قصد داریم تا کامپیوتر یک ساعت دیگه به شکل اتوماتیک خاموش بشه؛ برای اینکار کافی هست عبارت Shutdown –s –t 3600 رو در Run وارد کرده و در نهایت Enter رو بزنیم. بعد از این کار پنجره ای باز می شه که تایمر اون، تا زمان به صفر رسیدن و خاموش کردن سیستم کار خواهد کرد. برای Reset کردن اتوماتیک هم می تونین از دستور Shotdown –r –t TIME استفاده کنین و در نهایت برای متوقف کردن تایمر هم می تونین دستور Shutdown –a رو در Run وارد کنین.  


[ نویسنده : بابک سیستم ] [ نظرات و سوالات شما [] ][ لینک ثابت ] [ بالای صفحه ]

صفحات 

This Template Designed by Babak.M Copyright © 2009 BABAK SYSTEM