تبلیغات
بابک سیستم - آموزش كامل نحوه استفاده از قسمت مدیریت وبلاگ در پرشین بلاگ

به وبلاگ بابك سیستم خوش آمدید. هدف از ساخت این وبلاگ آموزش رایگان مباحث كامپیوتر به تمام ایرانیان در سراسر دنیاست. برای یادگیری بهتر و ساده تر، مطالب به زبان محاوره ای نوشته شده است. تمامی مطالب موجود در این وبلاگ دست نوشته های خود بوده و از منابع دیگری تهیه و استفاده نشده است و كپی برداری بدون ذكر منبع از مطالب شرعاً اشكال داشته و قانوناً پیگیری خواهد شد.

        

لوگوی وبلاگ

جستجونظر سنجی

کدامیک از مطالب سایت بیشتر مورد توجه شماست؟


خبرنامه

برای آگاهی از تغییرات وبلاگ و آپدیت شدن آن ایمیل خود را وارد کنید .

آموزش كامل نحوه استفاده از قسمت مدیریت وبلاگ در پرشین بلاگ

مرتبط با : آموزشهای مختلف كامپیوتر ,


قبل از همه چیز باید وارد قسمت مدیریت وبلاگتون بشین. برای اینكار به سایت

قبل از همه چیز باید وارد قسمت مدیریت وبلاگتون بشین. برای اینكار به سایت www.persianblog.ir مراجعه و بعد در گوشه بالایی (سمت راست) آدرس وبلاگ و همچنین كلمه عبورتون رو وارد كنین. بعد از ورود به قسمت مدیریت با گزینه هایی درسمت راست روبرو خواهید شد كه هر كدوم امكانات متفاوتی رو به شما ارائه داده كه من مختصراً اونها رو براتون شرح میدم:

یادداشت جدید: با كلیك به روی این گزینه شما می تونین مطلبی رو كه قصد دارین دروبلاگتون قراربدین رو تایپ، ویرایش و یا امكاناتی رو بهش اضافه كنین. حتی می تونین مطلبتون رو از طریق نرم افزار Word تایپ كنین و در آخر اون رو در كادر مربوطه كپی كنین و فقط به ویرایش اون بپردازین. اگه شما مدتی در مدیریت وبلاگ بدون اینكه روی گزینه ای كلیك كنین حضور داشته باشین، بعد از اولین كلیك دوباره پرشین بلاگ از شما آدرس و پسوردتون رو طلب میكنه و این باعث میشه تمام نوشته هاتون پاك بشه. پس بهتره از قبل اون رو در Word آماده كرده باشین و فقط اون رو در محل مربوطه كپی كنین تا دچار چنین مشكلی نشین. همونطور كه می بینین محلی كه برای تایپ جملات طراحی شده شباهت زیادی به نرم افزار Word داره پس اگه كمی هم به این نرم افزار آشنایی داشته باشین به راحتی میتونین با این قسمت كار كنین. بعد از قرار دادن مطلب مورد نظر و همچنین انتخاب عنوان برای اون، روی گزینه ارسال مطلب و بازسازی وبلاگ (سمت چپ و پایین) كلیك كنین. البته نباید نسبت به گذاشتن تیك (سمت راست قسمت ارسال مطلب و بازسازی وبلاگ) بی تفاوت باشین. این تیك ها مربوط به سیستم نظرخواهی می شه كه به سلیقه شخصی شما بستگی داره.

مدیریت یادداشت ها: شامل آخرین مطالب شما و نظرهایی كه به اونها داده می شه هست. شما در این قسمت می تونین مطالبی كه قبلاً در وبلاگ قرار دادین رو حذف یا ویرایش كنین و همچنین نظرات دیگران رو هم كنترل، حذف یا ویرایش كنین.

بازسازی وبلاگ: شما باید همیشه بعد از قرار دادن مطلب جدید، اضافه كردن لینك جدید و همچنین تغییر در قالب وبلاگ به روی این گزینه كلیك و بعد از اون به روی بازسازی وبلاگی كه دروسط صفحه به نمایش در میاد كلیك كنین.

تنظیمات وبلاگ: در این قسمت تنظیماتی كه شما مایل هستید به روی وبلاگتون اعمال بشه وجود داره كه این قسمت هم بسته به سلیقه شما داره.

ارسال تصویر: در این قسمت می تونین تصویری رو به صورت ثابت و همیشگی به روی وبلاگتون قرار بدین. (راهنمای كامل قسمت ارسال تصویر در گزینه ارسال تصویر توسط پرشین بلاگ قرار داده شده)

مدیریت آرشیو: در این قسمت می تونین آرشیو ماهانه و یا هفتگی خودتون رو ذخیره یا حذف كنین. بهتره برای جلوگیری از اتفاقات احتمالی بعد از هر ماه نوشتن یكبار عملیات بازسازی كلی آرشیو كه در همین قسمت قرار داره رو انجام بدین.

نویسندگان وبلاگ: در این قسمت می تونین نویسندگان دیگه ای رو به وبلاگتون اضافه كنین. البته نویسنده ای كه قصد دارین به وبلاگ اضافه كنین، باید خودش هم در پرشین بلاگ، دارای وبلاگ باشه.

لینك دوستان: بعد از اینكه مدتی به وبلاگ نویسی پرداختین، می تونین با وبلاگهای دیگه، همكاری و تبادل لینك (قرار دادن آدرس های یكدیگر در وبلاگ شما و وبلاگی كه می خواهین با اون تبادل لینك كنین) داشته باشین. این كار باعث بالا رفتن آمار وبلاگ شما می شه. بعد از كلیك كردن به روی این گزینه آدرس وبلاگ مورد نظر و همچنین عنوان اون رو در قسمت مربوطه وارد كنین.

وبلاگ نویسی با SMS: توضیح كامل این قسمت رو می تونین با كلیك به روی اون ببینین.

انتخاب قالب: در این قسمت شما می تونین قالبی از قالبهایی كه توسط پرشین بلاگ ارائه شده رو برای وبلاگتون انتخاب كنین كه باز اون هم بسته به سلیقه و نوع مطالب شما داره.

ویرایش قالب: اگه می خواهین از قالب شخصیتون كه طراحی كردین استفاده كنین و یا اینكه تغییراتی در قالبی كه در حال حاضر دارین بدین، می تونین از این گزینه استفاده كنین. بعد از كلیك به روی این گزینه كدهای HTML وبلاگ شما به نمایش در میاد.

نمایش وبلاگ من: وبلاگ شما رو به نمایش در میاره.

مشخصات شخصی: در این قسمت می تونین مشخصات شخصییتون رو وارد كنین كه من پیشنهاد می كنم فقط از نام و نام خانوادگی این قسمت استفاده كنین.

آمار وبلاگ: برای دیدن آمار وبلاگتون بهتره كه در خود وبلاگ و روی قسمت آمار كلیك كنین. چون برای دیدن آمار در قسمت مدیریت باید حتماً در سایت پرشین استت عضو شده باشین.

خروج از سایت: پس از اتمام كار درمدیریت وبلاگتون حتماً روی این گزینه كلیك كنین. (مخصوصاً در كافی نت ها)

اگه شما به دقت این پست و پست قبلی رو خونده و به اون عمل كرده باشین، در حال حاضر صاحب وبلاگی هستین كه به راحتی می تونین با بخش مدیریت اون هم كاركنین.

برای قبول پشتیبانی وبلاگتون از طرف من هم می تونین از طریق كامنت، نامه و یا ایمیل با خبرم كنین تا درصورت توافق طرفین، پشتیبانی وبلاگتون به عهده من قرار بگیره (پشتیبانی شامل امكاناتی هست كه هنگام مكاتبه می تونین با اونها آشنا بشین)     


[ نویسنده : بابک سیستم ] [ نظرات و سوالات شما [] ][ لینک ثابت ] [ بالای صفحه ]

صفحات 

This Template Designed by Babak.M Copyright © 2009 BABAK SYSTEM