تبلیغات
بابک سیستم - یاهو مسنجر مورد حمله Phisher ها قرار می گیرد

به وبلاگ بابك سیستم خوش آمدید. هدف از ساخت این وبلاگ آموزش رایگان مباحث كامپیوتر به تمام ایرانیان در سراسر دنیاست. برای یادگیری بهتر و ساده تر، مطالب به زبان محاوره ای نوشته شده است. تمامی مطالب موجود در این وبلاگ دست نوشته های خود بوده و از منابع دیگری تهیه و استفاده نشده است و كپی برداری بدون ذكر منبع از مطالب شرعاً اشكال داشته و قانوناً پیگیری خواهد شد.

        

لوگوی وبلاگ

جستجونظر سنجی

کدامیک از مطالب سایت بیشتر مورد توجه شماست؟


خبرنامه

برای آگاهی از تغییرات وبلاگ و آپدیت شدن آن ایمیل خود را وارد کنید .

یاهو مسنجر مورد حمله Phisher ها قرار می گیرد

مرتبط با : مطالب یاهو و یاهو مسنجر ,


اگر از دوست خود پیامی حاوی لینک از طریق یاهو مسنجر دریافت کردین بهتره قبل از اینکه روی اون کلیک کنین...

 

اگر از دوست خود پیامی حاوی لینک از طریق یاهو مسنجر دریافت کردین بهتره قبل از اینکه روی اون کلیک کنین اون رو حذف کنید و یا اینكه از دوستتون بپرسین که این لینك رو اون فرستاده یا نه. دلیل این موضوع وارد شدن Phisher به دنیای مسنجرهاست چون ممكنه این لینک یک پیام Spam از طریق IM باشه. امروزه Phisher ها می توننن با گرفتن پسورد شما، آی دی یاهو و حتی کامپیوتر شما رو هک کرده و به تمامی اطلاعاتتون دسترسی پیدا کنن. دسترسی به اطلاعات مالی شما هم به همین سادگی صورت می گیره. Yahoo!  حمله به مسنجرش رو تصدیق کرده اما در ضمن گفته که این مسأله به نظر چندان مشکل همه گیری محسوب نمی شه. سخنگوی این شرکت (Terrel Karisten) در بیانیه ای اعلام كرد: Phishing یک موضوع وسیع بوده و یاهو این معضل را جدی می گیرد. تنها را مبارزه با این مشکل آگاهی کاربران می باشد که یاهو اولین اولویت را کمک به آگاهی و آموزش کاربرانش در این زمینه قرار داده است به طوری که کاربران آموزش دیده بتوانند خودشان را در برابر این خطرات حفظ نمایند.

در هر حال فرانسیس کاستلو رئیس بخش بازار یابی System Akonix شرکتی که در این زمینه و راه حل های IM برای شرکتهای مختلف متخصص هست، هشدار داده که با رشد سرسام آور کرم ها و حملات مختلف در IM ها سازمانها نمی تونند کاربران خودشون رو بی دفاع و بی مدیریت رها کنن. همچنین تاكید می كنه حملات Phishing روی IM ها رو به افزایش هست چرا که هیچ کنترل خاصی در این مکانها نیست و این موجب شده که ایمیل ها امن تر باشه. در اوایل این ماه شرکت MSN Messenger مایکروسافت مورد حمله کرمی به نام Kelvir قرار گرفته بود که به هکرها اجازه می داد وارد کامپیوتر کاربر شده و اطلاعات اونها رو بدزدند. در ماه ژولای هم AOL هدف حمله Phishing  قرار گرفته بود.

مواطب چت كردنتون باشین!


[ نویسنده : بابک سیستم ] [ نظرات و سوالات شما [] ][ لینک ثابت ] [ بالای صفحه ]

صفحات 

This Template Designed by Babak.M Copyright © 2009 BABAK SYSTEM