تبلیغات
بابک سیستم - راهنمای خرید رم

به وبلاگ بابك سیستم خوش آمدید. هدف از ساخت این وبلاگ آموزش رایگان مباحث كامپیوتر به تمام ایرانیان در سراسر دنیاست. برای یادگیری بهتر و ساده تر، مطالب به زبان محاوره ای نوشته شده است. تمامی مطالب موجود در این وبلاگ دست نوشته های خود بوده و از منابع دیگری تهیه و استفاده نشده است و كپی برداری بدون ذكر منبع از مطالب شرعاً اشكال داشته و قانوناً پیگیری خواهد شد.

        

لوگوی وبلاگ

جستجونظر سنجی

کدامیک از مطالب سایت بیشتر مورد توجه شماست؟


خبرنامه

برای آگاهی از تغییرات وبلاگ و آپدیت شدن آن ایمیل خود را وارد کنید .

راهنمای خرید رم

مرتبط با : راهنمای خرید انواع سخت افزار ,


اطلاعات و مشخصات زیر شما رو راهنمایی می كنه تا بتونید رم مورد نظرتون رو خریداری كنین:

نوع حافظه: مهمترین گزینه در انتخاب حافظه نوع حافظه هست که بر اساس نحوه انتخاب پردازنده  مرکزی میتونه DDR2 یا DDR باشه. البته مدلهای دیگه ای  هم هست که از مقبولیت کمتری برخوردارهستن. به همین خاطر سعی كنین از قطعاتی استفاده کنین که از حافظه DDR2 پشتیبانی كنند. چون این نوع حافظه از نظر کارایی بهتر از نوع DDR هست.

ظرفیت: هرچی مقدار حافظه بیشتر باشه به همون نسبت باعث افزایش توانایی کامپیوتر هم می شه. علت این امر، افزایش فضایی هست كه در اختیار CPU و دیگر قطعات قرار می گیره که باعث افزایش انتقال اطلاعات می شه. پس بهتره مقدار حافظه کامپیوترتون رو بیشتر از یك گیگابایت در نظر بگیرید.

پهنای باند: یكی از عوامل تأثیر گذار در حافظه، مقدار پهنای باند هست. در واقع پهنای باند بیان کننده مقدار نرخ انتقال اطلاعات هست. پس هرچی این حجم انتقال افزایش پیدا كنه، سرعت و کارایی کامپیوتر هم بیشتر می شه. به همین دلیل در مواردی که به پردازشهای سنگین نیاز دارید، این امر تأثیر خیلی زیادی در کارایی كامپیوتر خواهد داشت.

دو کانال، تک کانال: بعضی از حافظه های تولید شده در حال حاضر به صورت دو کانال ارائه میشند که این ویژگی باعث افزایش نسبی کارایی این نوع حافظه ها نسبت به حافظه های تک کانال می شه که می تونه یکی از پارامترهای انتخاب حافظه مناسب باشه. البته باید به این نكته هم توجه كنین که مادربوردتون هم از حالت دو کانال پشتیبانی كنه.

ولتاژ کاری: شرکتهای سازنده حافظه تلاش زیادی كردند تا مقدار ولتاژ کارایی حافظه رو کاهش بدند چون این امر باعث کاهش گرمای ایجاد شده توسط حافظه می شه که به نوبه خود باعث افزایش کارایی و کاهش خطا در زمان اجرا می شه.

بهترین مارك: ( از نظر طول عمر و كارایی، گارانتی قابل اعتماد، معتبر بودن مارك ) بهترین مارك رو به شرح زیر به ترتیب رتبه بندی می كنم:

رتبه اول: Geil رتبه دوم: KingStone رتبه سوم: Kingmax


[ نویسنده : بابک سیستم ] [ نظرات و سوالات شما [] ][ لینک ثابت ] [ بالای صفحه ]

صفحات 

This Template Designed by Babak.M Copyright © 2009 BABAK SYSTEM