تبلیغات
بابک سیستم - موتورهای جستجویی برای جستجو و یافتن همه چیز در وب

به وبلاگ بابك سیستم خوش آمدید. هدف از ساخت این وبلاگ آموزش رایگان مباحث كامپیوتر به تمام ایرانیان در سراسر دنیاست. برای یادگیری بهتر و ساده تر، مطالب به زبان محاوره ای نوشته شده است. تمامی مطالب موجود در این وبلاگ دست نوشته های خود بوده و از منابع دیگری تهیه و استفاده نشده است و كپی برداری بدون ذكر منبع از مطالب شرعاً اشكال داشته و قانوناً پیگیری خواهد شد.

        

لوگوی وبلاگ

جستجونظر سنجی

کدامیک از مطالب سایت بیشتر مورد توجه شماست؟


خبرنامه

برای آگاهی از تغییرات وبلاگ و آپدیت شدن آن ایمیل خود را وارد کنید .

موتورهای جستجویی برای جستجو و یافتن همه چیز در وب

مرتبط با : آموزشهای مختلف كامپیوتر ,


اگه در اینترنت دنبال چیزی بگردید، بدون شک برای جستجو به سراغ گوگل یا یاهو می روید و کلمه مورد نظر رو تایپ می کنید و منتظر جواب می مونید. ولی خبر ندارید که یاهو و گوگل فقط قسمت خیلی کمی از وب رو پوشش داده و جستجو می کنند.

اگه در اینترنت دنبال چیزی بگردید، بدون شک برای جستجو به سراغ گوگل یا یاهو می روید و کلمه مورد نظر رو تایپ می کنید و منتظر جواب می مونید. ولی خبر ندارید که یاهو و گوگل فقط قسمت خیلی کمی از وب رو پوشش داده و جستجو می کنند. قسمت عظیمی از وب باقی می مونه که به قسمتهای تاریک وب معروف هستند و هنوز موتورهای جستجو نتونسته اند به این قسمتها نفوذ کنند.

برای جستجو در قسمتهای تاریک وب باید از سایتهای دیگه ای کمک بگیرید که من چند نمونه از اونها رو بهتون معرفی می کنم:

 

www.dogpile.com

Dogpile یک موتور جستجو چند منظوره هست که شما با جستجو در این سایت می تونید در واقع از چهار سایت بزرگ Google, MSN, Yahoo, Ask به طور همزمان جستجو و استفاده کنید. خوبی این کار در اینه که شما می تونید نتایج بیشتر و بهتری برای مورد جستجوی خود داشته باشید. این سایت می تونه نتایج مشترک و غیر مشترک رو به شما نشون بده و به دلخواه شما طبقه بندی کنه.

  

www.clusty.com

Clusty سایت خیلی جالبی برای جستجو هست. این سایت می تونه به مراتب موارد بیشتری از نقاط تاریک وب رو برای شما روشن کنه. بی دلیل نیست که به این سایت لقب The Dark Web Google داده اند. این سایت به صورت جامع هست و اگرچه ممکنه نتایج اون متفاوت باشه ولی در بعضی از مواقع به درد بخور نیست و برای یافتن موارد بهتر باید صبر و حوصله داشته باشید. اما به هر حال جاهایی رو جستجو می کنه که موتورهای دیگه نمی تونند.

 

www.nelsonsearch.org

این آدرس، آدرس یک سایت جستجو نیست بلکه آدرس کتابخانه کنگره آمریکاست که یکی از بزرگترین کتابخانه های دنیا و دارای بهترین منابع برای مطالعه هست که خوشبختانه هنوز فیلتر نشده!

البته این سایت بیشتر به درد محققان می خوره ولی باز هم گشتن در اون می تونه به خیلی از سوالات شما جواب بده و در تحقیقات بهتون کمک کنه.

 

www.intute.ac.uk

این سایت یکی از موتورهای جستجوی خاص و تخصصی هست که مخصوص روزنامه نگاران نوشته و ایجاد شده. شما می تونید برای نوشتن مقالات و استفاده از منابع وب از این سایت برای جستجو استفاده کنید.

این سایت دارای منابع خاصی برای جستجو هست که بیشتر شامل نشریات و مجلاتی می شه که ممکنه سایت های معمولی قادر به جستجو در اونها نباشند. در سایت شما می تونیدبا اطمینان منابع خیلی خوبی برای تحقیقات پیدا کنید.

این سایت بر اساس توصیه های انسانها و محققان واقعی ساخته شده و در واقع صفحات سایت هایی به عنوان نتیجه نشان داده می شن که قبلا توسط محققان واقعی بررسی و تایید شده اند.

  

www.altavista.com

شاید یکی از بهترین ابزار برای جستجوی قسمتهای تاریک وب، موتور جستجوگری باشه که در تاریکی حرکت می کنه. AltaVista بعد از رشد سریع گوگل به شدت محبوبیت خود رو از دست داد و حتی شرکت سازنده این موتور ورشکست شده و سایت رو به شرکت دیگه ای واگذار کرد. شرکت جدید این موتور جستجو رو سامان داد و به چیزی شبیه یک موتور جستجوگر چند منظوره تبدیل کرد. به اعتقاد حرفه ای ها نتایجی که این موتور نشون می ده، حتی به مراتب بهتر از نتایج گوگل هم هست. دلیلش هم اینه که این موتور در قسمتهای تاریک وب پوشش بیشتری داره. 

 

www.bloglines.com

این سایت هم معرف حضور اغلب وبلاگ نویس ها و وبلاگ خوان هاست. همونطور که می دونید امروزه وبلاگهای زیادی بر روی وب فعالیت دارند. شاید شما بتونید با خوندن مطالب وبلاگها به مطالب دلخواه خود که در سایتهای دیگه اونها رو پیدا نکرده اید، دست پیدا کنید.


[ نویسنده : بابک سیستم ] [ نظرات و سوالات شما [] ][ لینک ثابت ] [ بالای صفحه ]

صفحات 

This Template Designed by Babak.M Copyright © 2009 BABAK SYSTEM